Diş Tedavisi

Diş tedavi yöntemleri teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça büyük bir ilerleme kaydetmiştir.  Doğal diş görünümüne sahip olan birçok tedavi şekli bulunmaktadır. Diş tedavileri aynı zamanda estetik açıdan da güzel sonuçlar elde etmenizi sağlamaktadır.  Ağız ve diş sağlığı ,besinlerin sindirimini kolaylaştırmada çok önemlidir.


Yeni Tedavi Yöntemleri
Diş  tedavisi  yöntemleri  içerisinde, bitmeyen ve hayatımızı zorlaştıran diş  ağrıları genellikle  çürüklerden  dolayı  olmaktadır.  Ülkemizde ağız sağlığına  çok önem verilmemektedir. Bu da,  diş sorunlarının aşırı derecede görünmesine neden olur. Samsun'da,  Dt. Ersin Kürtün'ün  kliniğinde hastalara uygun olan tüm tedaviler, en yeni teknolojierle yapılmaktadır. Diş sağlığında uygulanan tedavi yöntemleri;

Diş Eti Hastalıkları
Ağız ve dişlerde zamanla oluşan bakterilerin enfeksiyona yol açması sonucu ile diş eti hastalıkları meydana gelir. Ağız hijyenine önem verilmediği zaman diş eti hastalıkları diş kemiğine kadar ilerlemekte diş ile çene kemiği kayıplarına kadar yol açmaktadır.Günde iki defa diş fırçalamak diş eti hastalıklarının önüne geçmeye yardımcı olur. Genel bir tedavi uygulamadan önce diş eti hastalıkları tedavi edilmelidir. Gülüş tasarımı tedavisi öncesinde, diş eti hastalıkları tamamen ortadan kaldırılmalıdır.

Diş Çekimi
Bir çok hastanın diş hekimi ve diş fobisinin oluşmasına neden olan tedavi yöntemlerinden biri de diş çekimidir. Genellikle geri kazanılması mümkün olmayan dişlerde uygulanmaktadır. Diş çekimi çürük, ileri derecede madde kaybı, diş eti hastalığı ile sallanan dişlerde uygulanmaktadır. Diş çekimi ortodonti tedavilerinde de uygulanmaktadır.

Kanal Tedavisi
Kanal tedavisi, dişlerin ileri derecede iltihaplanması durumunda dişin damar ve sinirlerinin alınması için uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Diş içerisine uygulanan dolgu ve kaplama ile beraber uygulanmaktadır. Çürük tedavisinin sonrasında çocuklarda dahi uygulanmaktadır.

İmplant Tedavisi
İmplant tedavisi diş hekimleri tarafından eksik olan bir ya da birkaç dişin fonksiyonlarını geri kazanması için çene kemiğine yapay diş kökü yapılması için vücut anatomisine uygun malzemelerden üretilen tedavi şeklidir.

Porselen Diş Tedavisi
Günümüzde en çok tercih edilen tedavi şeklidir. Özellikle kuron ya da köprü çalışmalarında dişlerin üzerine uygulanan ve estetik açıdan güzel görünmesini sağlayan tedavi yöntemlerindendir.

Ortodonti Tedavisi
Çene ve yüz şekillerindeki bozuklukların, dişlerin görünümünde var olan çarpıklık, diş aralarında oluşan ayrıklık, kapanış problemleri için uygulanan tedavi yöntemidir. Bu tedavi şekli küçük yaştaki çocuklarda diş ve çene gelişimi içinde tercih edilen bir tedavi yöntemidir.